Čo by ste zlepšili na webe Daňového portálu?

Zobraziť nápady:

 • 9 hlasov
  Hlasovať
 • 7 hlasov
  Hlasovať
 • 6 hlasov
  Hlasovať

  Podávanie dopytov a CAPTCHA

  Pri vyuzivani sluzby "podavanie dopytov" je proces vyplnovania formulara velmi nestandadny. Po kompletnom vyplneni formulara a odoslani sa zobrazi ta ista stranka a dole (vacsinou pod foldom) CAPTCHA, ktoru treba opisat. Predpokladam, ze tento krot si vela ludi nevsimne a su v tom, ze formular uz odoslali. Ovela intuitivnejsie by bolo, keby CAPTCHA bola vo formulari uz v prvom kroku a dopyt/podnet sa odoslal na 1. krok.

 • 4 hlasy
  Hlasovať

  https://www.drsr.sk

  Pouziva certifikat podpisany CAckou dtca.sk (ica.cz), ktory nie je v ziadnom browseri, neviem preco by nejaka lokalna CA mala mat vyssiu kredibilitu, nez medzinarodne uznavane CAcka, ktore su vo vacsine browserov. depth=1 /C=CZ/CN=I.CA - Standard root certificate/O=Prvni certifikacni autorita a.s. verify error:num=19:self signed certificate in certificate chain verify return:0 --- Certificate chain 0 s:/C=SK/CN=www.drsr.sk/ST=Slovakia/L=Banska Bystrica/O=Financna sprava Slovenskej republiky/OU=Financne riaditelstvo Slovenskej republiky/serialNumber=ICA - 748038 i:/C=CZ/CN=I.CA - Standard root certificate/O=Prvni certifikacni autorita a.s. 1 s:/C=CZ/CN=I.CA - Standard root certificate/O=Prvni certifikacni autorita a.s. i:/C=CZ/CN=I.CA - Standard root certificate/O=Prvni certifikacni autorita a.s. ---

 • 4 hlasy
  Hlasovať

  Format URL a jeho casova platnost

  URL odkazy na drsr.sk maju dve obrovske nevyhody: 1) Su absolutne necitatelne a strasne dlhe. 2) Maju casovu platnost a ich pouzitie na to na co by mali sluzit: zalozku/bookmark, poslat emailom, tak aby boli funkcne je uplne nemozne. Pre inspiraciu, ako by mali vyzerat spravne URL/URI http://www.w3.org/Provider/Style/URI.html

1. Neignorujte chyby

Štátne weby by mali fungovať. Ak obsahujú chyby, nemusíte si už len povzdychnúť či mávnuť rukou. Vyžadujte od kompetentných nápravu.

2. Pridajte podnet na zlepšenie

Je to jednoduché. Pomenujete problém, bližšie ho opíšete, zvolíte kategóriu a ak treba, pridáte screenshot či iný súbor. Potom už stačí podnet iba odoslať.

3. Sledujte stav riešenia

Ak majú aj ďalší občania našej (občas banánovej) krajiny podobný problém, môžu za váš podnet hlasovať. Takisto zistíte, čo robí inštitúcia pre nápravu.